On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, December 25, 2020

Studenci nie otrzymają pieniędzy w drugiej rundzie wypłat pomocy w związku z Covid-19. Ale, Biden obiecuje darmowe studia.


 Po miesiącach negocjacji Kongres uchwalił pakiet pomocy na koronawirusa w wysokości 900 miliardów dolarów, który obejmuje czek stymulacyjny w wysokości 600 dolarów dla milionów Amerykanów, którzy wciąż cierpią po pandemii - jeśli prezydent Trump podpisze ustawę.

Ale niektórzy Amerykanie nie kwalifikują się do otrzymania płatności gotówkowej: studenci i osoby pozostające na utrzymaniu w wieku powyżej 17 lat nie otrzymają pieniędzy, podobnie jak imigranci, którzy nie mają numeru social security. Niektóre osoby o wyższych dochodach, które otrzymały czek podczas pierwszej rundy płatności stymulacyjnych, również nie kwalifikują się do drugiej rundy.

W tweecie w środę prezydent elekt Joe Biden zobowiązał się do zwolnienia z czesnego na państwowych 2-letnich uniwersytetach niższego stopnia (community college).