77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Tuesday, December 8, 2020

Szczepionka COVID-19 firmy Pfizer otrzymała pozytywną recenzję FDA


 Dokumenty opublikowane przez amerykańskie organy regulacyjne we wtorek potwierdziły, że szczepionka COVID-19 firmy Pfizer i BioNTech silnie chroni przed COVID-19.

W czwartek FDA zwoła sąd naukowy, który będzie debatował publicznie i transmitowany na żywo - o tym, jak mocne są dane potwierdzające szczepienia.

Firma Pfizer nie zgłosiła żadnych poważnych skutków ubocznych. Niektórzy biorcy doświadczają reakcji grypopodobnych - w tym gorączki, zmęczenia lub bólów mięśni - zwłaszcza po wymaganej drugiej dawce. To znak, że układ odpornościowy jest w stanie rozpoznać i walczyć, jeśli pojawi się prawdziwy wirus.

Ale FDA ma jeszcze inne pytania: 

- Jak dobrze zastrzyki chronią osoby z grupy wysokiego ryzyka, takie jak osoby powyżej 65 roku życia lub osoby z dodatkowymi problemami zdrowotnymi, takimi jak otyłość lub choroby serca? 

- Czy wykonano wystarczające testy w społeczności czarnej, latynoskiej i innych, aby wiedzieć, jak dobrze działa szczepionka w tych populacjach? 

- Czy szczepionka chroni przed bezobjawową infekcją, czy może zaszczepieni nadal nieświadomie rozprzestrzeniają wirusa? 

- Co należy powiedzieć kobietom w ciąży o szczepieniach, skoro nie były one testowane w badaniu firmy Pfizer? 

Badania na dzieciach w wieku 12 lat dopiero się rozpoczynają.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.