On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, January 29, 2021

Afera z Gamestop sięga głębiej niż nowa administracja chce przyznać, w tle ogromne dochody nowej Sekretarz Skarbu


 Nowo potwierdzona sekretarz skarbu Janet Yellen otrzymała około 810 000 dolarów z tytułu opłat za przemówienia od funduszu hedgingowego, który uratował jednego z głównych przegranych w niedawnym szale na Gamestop.

Zarówno Citadel, jak i Point72 zainwestowały prawie 3 miliardy dolarów w Melvin Capital, który odnotował ogromne straty po postawieniu zakładów przeciwko sprzedawcy gier wideo Gamestop. Biały Dom powiedział w środę, że Yellen monitoruje sytuację. 

Sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki została zapytana w czwartek podczas codziennej odprawy, czy Yellen zrezygnuje z doradzania prezydentowi w sprawie Gamestop. Psaki nie odpowiedziała na to pytanie jednoznacznie.

Wychodzi jednak na jaw, że rynek giełdowy znowu jest manipulowany przez największych graczy za zamkniętymi drzwiami wielkich salonów. Tych samych graczy którzy teraz popierają nową administracje. Na tym wszystkim, jak zawsze, tracą zwykli ludzie.