On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, January 14, 2021

Izba Reprezentantów przegłosowała artykuł impeachmentu Trumpa! Teraz kolej na Bidena?


  Izba Reprezentantów USA przegłosowała, 232 za - 197 przeciw, w środę artykuł impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, w którym zarzuca mu „podżeganie do powstania”. Tym samym formalnie postawiono go w stan oskarżenia. Sprawa trafi teraz do Senatu ale senatorowie zajmą się tym, jeśli w ogóle, dopiero po inauguracji Bidena.

Ponieważ Demokraci już osiągnęli swój polityczny cel nikomu nie spieszy się teraz do rozprawy senackiej w sprawie Trumpa.  Wcale nie jest powiedziane, że są dowody na poparcie oskarżenia i że Trump rozprawę senacką przegra.

Demokraci spieszą się teraz aby przepchnąć szereg wymarzonych przez siebie ustaw dlatego wcale im nie zależy na tym aby Senat zajmował się teraz impeachmentem Trumpa. Nawet Joe Biden poprosił senatorów, aby „rozdzielili” czas między rozprawą a innymi „pilnymi” sprawami.

Teraz Demokraci nie będą mieli łatwego życia, ale sami się o to prosili, ponieważ znalazła się grupa kongresmenów Republikańskich którzy zamierzają oskarżyć Bidena i dążyć do jego impeachmentu zaraz po inauguracji. Republikanie oskarżą go o nadużycie władzy gdy był wice-prezydentem a chodzi tu o sprawę nacisków na rząd Ukrainy aby zwolniono ze stanowiska Victora Shokina prokuratora generalnego czym Biden przechwalał się, i został nagrany, w 2015 roku podczas panelu dyskusyjnego w Radzie Stosunków Zagranicznych. 

Oczywiście ponieważ Demokraci będą mieli przewagę w obu izbach sprawa daleko się nie posunie ale będziemy mieli okazje poznać, bez ingerencji cenzury, oficjalne dowody w tej sprawie (i oto chyba tutaj chodzi).