On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, February 4, 2021

Demokraci przedstawią plan umorzenia 50 000 dolarów długu studenckiego


 Około 44 miliony Amerykanów, czyli 1 na 6 osób, ma dług w postaci federalnych pożyczek studenckich. Jest to dług, jedyny dług osoby prywatnej, którego nie można usunąć przez bankructwo.

Demokraci w Izbie Reprezentantów i Senacie planują w czwartek wprowadzić rezolucję wzywającą prezydenta Bidena do podjęcia działań wykonawczych w celu usunięcia 50 000 dolarów długu federalnego z tytułu kredytów studenckich - choć odpowiedź Bidena na takie żądanie pozostaje wątpliwa. Tym bardziej, że chodzi tutaj o ogromne sumy.

Gdyby do tego doszło to Demokraci po raz pierwszy od co najmniej 30 lat zrobiliby coś co trzyma Amerykanów "pod butem" polityków, zwłaszcza polityków z partii Demokratycznej. To będzie bardzo ciekawe do obserwacji.

PS. Mija już 3 tydzień gdy jesteśmy odcięci od Facebook-a.