Friday, February 12, 2021

Doradca gubernatora Cuomo przyznaje, że ukryto dane z domów opieki, aby władze federalne się o tym nie dowiedziały


 Główny doradca gubernatora stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, prywatnie przeprosił demokratycznych ustawodawców za wstrzymanie danych o liczbie ofiar z powodu COVID-19 w stanowych domach opieki - mówiąc im, że zrobiono tak z obawy, że prokuratorzy federalni wykorzystają te liczby.

Kongresmenka Elise Stefanik zażądała w czwartek wieczorem, aby demokratyczny gubernator Andrew Cuomo i jego „zespół” zostali „natychmiast postawieni przed sądem” na szczeblu stanowym i federalnym.

„To bombowe przyznanie się do tuszowania i uwagi sekretarza skierowane do gubernatora wskazujące na zamiar utrudniania federalnego śledztwa to oszałamiające i przestępcze nadużycie władzy”.

Sekretarz gubernatora Melissa DeRosa powiedziała czołowym demokratom stanowym, że administracja Cuomo zataiła dane dotyczące zgonów z powodu COVID-19 w domach opieki, aby uniknąć kontroli federalnej po federalnym dochodzeniu w tej sprawie w kilku stanach, zgodnie z raportem New York Post. 

... zamiast mea culpa dla pogrążonych w żałobie członków rodzin ponad 13 000 zmarłych seniorów lub krytyków, którzy twierdzą, że Departament Zdrowia rozprzestrzenił COVID-19 w placówkach opiekuńczych na mocy dyrektywy stanowej Departamentu Zdrowia z 25 marca, zgodnie z którą domy opieki musiały przyjmować zakażonych pacjentów, DeRosa próbowała zadośćuczynić innym Demokratom za polityczne niedogodności, jakie im to spowodowało. - napisał New York Post.