On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, April 9, 2021

Nowy atak na Polskę w sprawie zagłady Żydów, tym razem we Wall Street Journal


 Mamy następny atak na Polskę i Polaków związany z książka Grabowskiego i Engelking „Dalej jest noc” i wyrokiem sadowym w tej sprawie.

Na stronach Wall Street Journal Lawrence Douglas pisze:

Decyzja ta (wyrok sadowy) stanowi ostatni krok w kampanii rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość mającej na celu kontrolowanie sposobu, w jaki pisana jest historia wojny w Polsce. Pozew przeciwko prof. Grabowski i Engelking został opłacony przez blisko związaną z partią prawicową organizację Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniu. I to w ślad za ustawą uchwaloną w 2018 roku przez nacjonalistyczny i populistyczny rząd prezydenta Andrzeja Dudy, mającą na celu ukaranie każdego, kto podkreślałby współudział Polaków w zbrodniach Holokaustu.

Wyraźnie widać, ze możemy mieć teraz doczynienia z kampanią przeciwko Polsce w obliczu decyzji o reparacjach wojennych od Niemiec.