Monday, April 12, 2021

Pelosi zmienia nazwę z "Ustawa dla Infrastruktury" na "Ustawe dla Infrastruktury Ludzkiej"


 Po tym gdy Republikanie krytykowali ustawę dla Infrastruktury w ktorej znikoma czesc dotyczy infrastruktury a większość to po prostu wydatki na cele partii Demokratycznej pani Pelosi powiedziała:  "Myślę, że jako naród musimy bardzo szeroko przyjrzeć się temu, co rozumiemy przez infrastrukturę.''

Nancy Pelosi i senator Bernie Sanders (I-Vt.), którzy kontroluje Senacką Komisję Budżetową, bronią dążenia Bidena do ogromnej ustawy o infrastrukturze - która zdaniem krytyków ma bardzo niewiele wspólnego z amerykańską infrastrukturą - powołując się na potrzebę odnoszą się do „infrastruktury ludzkiej”.

Pomimo ceny 2,25 biliona dolarów, plan Bidena wydaje stosunkowo niewiele dolarów z podatków na amerykańskie autostrady, mosty i inne tradycyjne systemy infrastrukturalne. Zamiast tego plan stanowi postęp w niezliczonych inicjatywach politycznych i jest opisywany zasadniczo jako Zielony Nowy Ład.

Na kanale CBS „Face the Nation”, Pelosi powiedziała, że rachunek infrastrukturalny nie zostanie obniżony pomimo krytyki, ponieważ infrastruktura to coś więcej niż autostrady i mosty.

„Infrastruktura dotyczy edukacji, zdrowego uczęszczania dzieci do szkoły z separacją, urządzeniami sanitarnymi i wentylacją. Dotyczy to również inwestycji mieszkaniowych” - powiedziała Pelosi. „W przeważającej mierze ta ustawa dotyczy infrastruktury w tradycyjnym znaczeniu tego słowa”.