On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, April 24, 2021

Policja w Portland ogłasza sytuacje w piątek wieczorem jako "zamieszki"


 Policja w Portland w stanie Oregon ogłosiła zamieszki w północno-zachodniej części miasta późnym piątkowym wieczorem po tym, jak protestujący zaczęli wybijać okna, malować graffiti na budynkach i włamywać się do restauracji.

Osoba która filmowała chaos przez okno, została obrzucona kamieniami.

„Dziś wieczorem anarchiści wezwali do większej destrukcji” - powiedział burmistrz Wheeler na konferencji prasowej w piątek po południu, ogłaszając awaryjne przedłużenie stanu zagrożenia. „Poleciłem policji aresztowanie i powstrzymywanie się w nielegalnej działalności, kiedy tylko mogą to zrobić bezpiecznie”.

Deklaracja stanu zagrożenia, pozwala burmistrzowi na wprowadzenie godziny policyjnej lub zamknięcie ulic. Ale kończy się w południe w poniedziałek.