On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, April 20, 2021

Uwagi Maxine Waters podczas weekendowego protestu w Minnesocie mogą doprowadzić do „obalenia całego procesu”


Kongresmenka Maxine Waters z Kalifornii ignoruje komentarz sędziego w procesie Dereka Chauvina o morderstwo Georga Floyda, który powiedział, że jej „konfrontacyjne” uwagi podczas weekendowego protestu w Minnesocie o których donosiliśmy wczoraj mogą doprowadzić do „obalenia całego procesu” sądowego. 

Sędzia Peter Cahill został poproszony przez adwokata Erica Nelsona o stwierdzenie nieważności z powodu niewłaściwego postępowania prokuratora i komentarzy Waters podczas protestu w Brooklyn Center w sobotni wieczór gdzie powiedziała, że że demonstranci muszą „pozostać na ulicy” i domagać się sprawiedliwości. 

Już wczoraj były doniesienia, że członkowie lawy przysięgłych są zastraszani aby wydać wyrok skazujący coś co jest absolutnie niedopuszczalne w amerykańskim systemie prawnym.

Sędzia odmówił tej prozbie ale oświadczył, że: "kongresmenka Waters mogła dać ci coś do apelacji, co może doprowadzić do obalenia całego procesu”.