On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, June 20, 2021

Amazon wyprzedzi Walmart jako największy detaliczny sprzedawca w USA


 Walmart jest bliski utraty tytułu największego detalicznego sklepu w USA. Gigantyczny Amazon – który w 2020 roku zwyciężył nad konkurencją – depcze mu po piętach.

Opierając się na aktualnych szacunkach, Amazon – którego udział w handlu elektronicznym w USA wzrósł do 39% w 2020 r. – „powinien prześcignąć” Walmart jako największego amerykańskiego detalistę już w przyszłym roku, prognozują analitycy z JP Morgan.

Ogólnie rzecz biorąc, według analityków pandemia, która przyspieszyła wzrost zakupów online, „pchnęła do przodu o 3 lata wzrost e-commerce”.

„Dramatyczny wzrost handlu elektronicznego w ciągu ostatnich 18 miesięcy przyspieszył wzrost Amazon do dominacji i nawet największy tradycyjny detalista może wkrótce zostać w tyle” – napisał JP Morgan.

W rzeczywistości Amazon jest jednym z niewielu sprzedawców detalicznych, którzy skorzystali na pandemii. Gdy fizyczne sklepy zostały tymczasowo zamknięte, ludzie tkwiący w domu zwrócili się do Amazon, aby kupić artykuły spożywcze, środki czystości i wiele innych. To nie wydaje się wygasać.