On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, June 24, 2021

Dwupartyjna grupa przedstawi Bidenowi propozycję ws. ustawy infrastrukturalnej


 Kilku prawodawców z ponadpartyjnej grupy pracującej nad pakietem infrastrukturalnym powiedziało w środę, że ustalili ramy, które zamierzają przedstawić prezydentowi Bidenowi w tym tygodniu.

Biały Dom powiedział w środowym oświadczeniu, że grupa poczyniła „postępy w kierunku zarysowania potencjalnego porozumienia”, a prezydent zaprosił ich do Białego Domu w celu przedyskutowania tego w czwartek.

Po upadku poprzednich negocjacji grupa 21 senatorów z Partii Demokratycznej i Republikańskiej rozpoczęła prace nad ponadpartyjną propozycją która zawiera nowe wydatki na około 579 miliardów dolarów.

Jeśli nic nie wyjdzie z toczących się dyskusji, Demokraci utorowali drogę do dalszego rozwoju swojego planu infrastrukturalnego poprzez przyspieszony proces budżetowy w którym nie potrzebowaliby żadnych republikańskich głosów, dopóki każdy z demokratów z Senatu na to zagłosuje.