Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, June 19, 2021

USA ma nowe święto federalne, Juneteenth, na upamiętnienie zniesienia niewolnictwa

Fox News - zdjęcie archiwalne z Teksasu

 'Juneteenth', obchodzony 19 czerwca, upamiętnia koniec wszelkiego niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych i jest obchodzony w całym kraju. Szczerze mówiąc to dziwne, że święto wprowadzono dopiero teraz a nie na przykład 6 lat temu za prezydentury Baracka Obamy gdy przypadała 150 rocznica tego faktu.

W tym roku, w jego 156. rocznicę, 'Juneteenth' będzie po raz pierwszy obchodzony jako święto federalne. Izba Reprezentantów głosowała 415-14 w środę, aby dzień 19 czerwca był 12-tym świętem federalnym. Prezydent Biden następnie podpisał ustawę w czwartek.

Czarnoskórzy Amerykanie zaczęli obchodzić 'Juneteenth' aby uczcić rocznicę 19 czerwca 1865, dnia, w którym Teksas – ostatni zbuntowany stan – oficjalnie zniósł niewolnictwo. Tego dnia generał-major Gordon Granger i jego pułk wjechali do Galveston, Teksas, z wiadomościami, że wojna domowa się skończyła i że ponad 250 000 zniewolonych ludzi w stanie jest wolnych.

W 1980 roku Teksas stał się pierwszym stanem, w którym 'Juneteenth' stał się oficjalnym świętem dzięki wysiłkom Al Edwardsa, afroamerykańskiego ustawodawcy stanowego.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.