77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Wednesday, July 7, 2021

Jutro rozpoczyna się szczyt Trójmorza


 Zbliżający się Szczyt Inicjatywy Trójmorza, którego gospodarzem będzie Bułgaria, określi jej miejsce w Europie wychodzącej z pandemii oraz w nowym kształcie relacji transatlantyckich.

„Zadaniem tego szczytu jest omówienie miejsca Trzech Mórz w nowym kształcie relacji transatlantyckich. Szczyt ten ma również na celu ukazanie miejsca Trójmorza jako koncepcji doskonale wpisującej się w założenia ożywienia europejskiego gospodarki po pandemii” – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Poinformował też, że podczas bułgarskiego szczytu prezydenci Inicjatywy Trójmorza przyjmą deklarację, która "zakłada przygotowanie w nadchodzącym roku dwóch raportów strategicznie pozycjonujących Trójmorze w Europie i w relacjach z USA".

Forum Biznesu Trójmorza odbędzie się pierwszego dnia wydarzenia, drugi dzień upłynie pod znakiem dyskusji politycznych. Podczas szczytu Bułgaria przekaże prezydencję trójmorską Łotwie.

Szczerski dodał też, że do partnerów Inicjatywy Trójmorza dołączą: Grecja, Francja, Wielka Brytania i Japonia.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.