77th anniversary of the Warsaw Uprising


 The Warsaw Uprising broke out 77 years ago. Let's pay tribute to its participants by celebrating the whole month of August as a Home Army Month.


Thursday, July 8, 2021

Kilka stanów tnie podatki dochodowe w celu promowania wzrostu gospodarczego po pandemii


 Dziewięć stanów obniżyło stawki podatku dochodowego od osób fizycznych. Arizona to najnowszy stan, który chce obniżyć podatki dochodowe, powołując się na nadwyżkę budżetową. 

Gubernator Arizony Doug Ducey w zeszłym tygodniu podpisał budżet, który obejmuje przejście z obecnej progresywnej struktury podatkowej na stawkę podatku liniowego w wysokości 2,5%, co zapewniłoby szacunkową redukcję podatku dochodowego o 340 USD na podatnika.

Ducey powiedział, że Arizona jest w stanie obniżyć podatki, ponieważ gospodarka stanu „rozkwita” i wygenerowała nadwyżkę budżetową.

Gubernator Ohio Mike DeWine niedawno podpisał budżet stanowy na lata 2022-2023, który obejmuje 3% obniżki podatków o szacunkowej wartości 1,6 miliarda dolarów. Około 125 000 osób nie będzie w ogóle podlegało obowiązkowi podatkowemu, ponieważ wzrośnie próg dolnej granicy dochodów. Zlikwidowano również górny przedział podatkowy, więc bogatsi mieszkańcy będą płacić niższą stawkę.

Inne stany które obniżają podatki to Idaho, Oklahoma, Iowa, Luizjana, Missouri, Montana i New Hampshire.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.