On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Friday, July 30, 2021

Manewry Zapad 2021 – czy to tylko demonstracja rosyjskiej potęgi, czy coś więcej?


 Ćwiczenia Zapad 2021 oficjalnie rozpoczną się dopiero za ponad miesiąc (10-16 września), ale z informacji napływających w ostatnich dniach wynika, że ich skala będzie większa – zarówno w porównaniu z poprzednimi, podobnymi manewrami przeprowadzonymi 4 lata temu, jak i przewidywaniami ekspertów.

Jednym z głównych miejsc koncentracji będzie znajdujący się niedaleko Baranowicz poligon Leśniowski. Od dwóch miesięcy jest intensywnie rozbudowywany i już zaczęły przyjeżdżać transporty z rosyjskim sprzętem, dotychczas inżynieryjnym.

Konrad Muzyka, autor raportu o potencjale militarnym Rosyjskiego Zachodniego Okręgu Wojskowego, napisał, że jego zdaniem obecna edycja manewrów Zapad będzie bez wątpienia większa niż poprzednia. Wskazuje na to zarówno analiza skali przygotowań, jak i transporty z rosyjskimi jednostkami wojskowymi już przybywającymi na Białoruś. Warto również zauważyć, że są to najlepsze i najlepiej wyposażone jednostki w rosyjskich siłach zbrojnych.

Na razie to tylko pierwsze kroki, ale to, co zaobserwowano, sprawia, że ​​eksperci zastanawiają się nad tym co zaobserwowano. Tym bardziej, że w 2017 roku, kiedy odbywały się poprzednie ćwiczenia Zapad, na kilka dni przed rozpoczęciem manewrów na Białoruś przybyły jednostki elitarnej 6. Brygady Pancernej, a teraz przybywają znacznie wcześniej. Znając wagę przywiązywaną przez rosyjskich oficerów sztabowych do okresu, który określają jako „początkową fazę wojny”, oczekuje się, że manewry Zapad 2021 faktycznie rozpoczną się w sierpniu lub nawet już trwają. My po prostu tego nie zauważyliśmy.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.