Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Saturday, July 10, 2021

Polska może kupić 250 czołgów M1 Abrams


 Polskie Ministerstwo Obrony podobno przygotowuje się do zakupu około 250 czołgów M1 Abrams ze Stanów Zjednoczonych. Jak donosi „Defense News” po Gazeta.pl:

„Wielokrotnie krążyły pogłoski, że coś takiego jest możliwe. Teraz to coś więcej. Szczegóły są dopracowywane, choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.”

MON nie potwierdziło ani nie zdementowało plotek. Potwierdzono, że zakup czołgów Abrams jest jedną z opcji. Ale plotka głosi, że wkrótce się to stanie.

Polskie Siły Zbrojne są podobno zainteresowane pozyskaniem do 250 czołgów w wariancie M1A2 SEPv3 oraz kolejnych kilkunastu pojazdów gąsienicowych do szkolenia w ramach umowy o wartości od 2,9 mld USD (11 mld zł) do 5 mld USD (19 mld zł).

Polski przemysł przygotowywał się do zaprojektowania i budowy czołgu nowej generacji po tym, jak Niemcy i Francja odmówiły udziału Polski w ich programie, mimo że Polska planuje zbudować więcej jednostek niż oba te kraje razem. Jedną z opcji, nad którą poważnie się przyglądali, było stworzenie go na bazie koreańskiego K2 Black Panther. Ta opcja może nadal być na stole nawet po zakupie czołgów Abrams, ponieważ rozpoczęcie produkcji zajęłoby trochę czasu, a Polska potrzebuje nowych czołgów teraz.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.