On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Saturday, July 10, 2021

Polska może kupić 250 czołgów M1 Abrams


 Polskie Ministerstwo Obrony podobno przygotowuje się do zakupu około 250 czołgów M1 Abrams ze Stanów Zjednoczonych. Jak donosi „Defense News” po Gazeta.pl:

„Wielokrotnie krążyły pogłoski, że coś takiego jest możliwe. Teraz to coś więcej. Szczegóły są dopracowywane, choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.”

MON nie potwierdziło ani nie zdementowało plotek. Potwierdzono, że zakup czołgów Abrams jest jedną z opcji. Ale plotka głosi, że wkrótce się to stanie.

Polskie Siły Zbrojne są podobno zainteresowane pozyskaniem do 250 czołgów w wariancie M1A2 SEPv3 oraz kolejnych kilkunastu pojazdów gąsienicowych do szkolenia w ramach umowy o wartości od 2,9 mld USD (11 mld zł) do 5 mld USD (19 mld zł).

Polski przemysł przygotowywał się do zaprojektowania i budowy czołgu nowej generacji po tym, jak Niemcy i Francja odmówiły udziału Polski w ich programie, mimo że Polska planuje zbudować więcej jednostek niż oba te kraje razem. Jedną z opcji, nad którą poważnie się przyglądali, było stworzenie go na bazie koreańskiego K2 Black Panther. Ta opcja może nadal być na stole nawet po zakupie czołgów Abrams, ponieważ rozpoczęcie produkcji zajęłoby trochę czasu, a Polska potrzebuje nowych czołgów teraz.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.