On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Tuesday, July 27, 2021

Posiedzenie Fed – rosnąca inflacja, rosnące przypadki COVID-19 zagrażają ożywieniu gospodarczemu w USA


 Decydenci Rezerwy Federalnej spotykają się w tym tygodniu, gdy gospodarka USA i jej ożywienie po pandemii koronawirusa mierzą się z parą nowych zagrożeń: rosnącą inflacją i rosnącą falą infekcji COVID-19.

Ekonomiści powszechnie oczekują, że amerykański bank centralny potwierdzi swoje zaangażowanie w ultra-niskie stopy procentowe i obligacje o wartości 120 miliardów dolarów, które kupuje co miesiąc, w obliczu nowych oznak, że perspektywy gospodarcze mogą nie być tak optymistyczne, jak przewidywali urzędnicy Fed w zeszłym miesiącu.

Spodziewamy się, że Fed będzie próbował zachować delikatną równowagę w swoich uwagach, podkreślając kruche ożywienie gospodarcze, zapewniając swoje zaangażowanie w nadzwyczajne wsparcie monetarne tak długo, jak gospodarka tego potrzebuje, ale także podkreślając rosnące ryzyko inflacyjne” – powiedziała Cailin Birch, ekonomistka światowa. w Economist Intelligence Unit: „Będzie to trudne, a w nadchodzących dniach możliwa jest pewna niestabilność rynków finansowych”.

Spotkanie ma miejsce ze względu na ogólnokrajowy wzrost wariantu delta COVID-19, który wstrząsa inwestorami, którzy obawiają się, że rosnące infekcje mogą spowodować nowe środki blokujące (lockdowns) i przedłużające się ożywienie gospodarcze. Wysoce zaraźliwy wariant wywołał w zeszłym tygodniu szeroką wyprzedaż na rynku, a indeks Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 700 punktów, najgorszy spadek od października.

Chociaż Stany Zjednoczone poczyniły znaczne postępy w zakresie szczepień – według Centers for Disease Control and Prevention – 69% dorosłych otrzymało co najmniej jeden zastrzyk – to ostatnio przypadki infekcji odbiły się, a wariant delta rozprzestrzenia się wśród nieszczepionej populacji.

Według CDC Stany Zjednoczone odnotowały średnio około 45 000 nowych codziennych przypadków w ciągu ostatnich siedmiu dni, w porównaniu z 11 000 w czerwcu.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.