On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Saturday, July 24, 2021

Ukraina: "Amerykańska zdrada" oraz, "Czy Biden właśnie popełnił przestępstwo?"


 Zdrada

Podsumowanie minionego tygodnia w „Kyiv Post” mówi nam wszystko, co musimy wiedzieć o tym, co zrobił Biden.

„Zdrada” to jedyne słowo, które opisuje umowę, która została zawarta między USA i Niemcami za plecami Ukrainy i wszystkich innych na Nord Stream 2. Rurociąg rosyjsko-niemiecki zostanie zbudowany po zniesieniu sankcji przez USA, podczas gdy Ukraina nie otrzyma żadnych realnych gwarancje na froncie bezpieczeństwa lub energii. Angela Merkel jest również wrogiem tygodnia dla Ukrainy, chociaż Joe Biden jest tuż za nią.

Niemieckie MSZ opublikowało treść umowy zawartej między Niemcami a USA w sprawie dokończenia budowy gazociągu Nord Stream II. Według władz polskich i ukraińskich umowa niemiecko-amerykańska powoduje „deficyt bezpieczeństwa” w regionie.

„W 2005 roku, w swoim dorocznym przemówieniu do Zgromadzenia Federalnego Rosji, Putin nazwał upadek ZSRR „największą katastrofą geopolityczną XX wieku” – pisze w „Kyiv Post” były ukraiński deputowany Siergiej Leszczenko. - „Dla niego (Putina) II wojna światowa nie była katastrofą. To nie Holokaust ani nawet zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę czy wybuch elektrowni w Czarnobylu, ale koniec imperium zła, które dla niego oznaczało odbudowę rzeczywistości, w której został ukształtowany”.

Leszczenko dodaje, że Putin zdecydował się na odtworzenie ZSRR w innej formie. - „Próbuje przejąć kontrolę nad całym systemem dostaw gazu do Europy, który załamał się po rozpadzie ZSRR”.

„NS2 zostawia Ukrainę, kraj w sercu Europy, kraj, który od 7 lat jest ofiarą rosyjskiej agresji, bez rocznych dochodów przekraczających 1 miliard dolarów. Wykluczenie Ukrainy z łańcucha dostaw gazu zwiększa ryzyko Rosyjskiej ekspansji militarnej na pełną skalę, która nie będzie już niosła ryzyka wstrzymania dostaw gazu do Europy w przypadku poważnej eskalacji”.

Autor nie kryje złości na postawę Stanów Zjednoczonych: „Lekkość, z jaką administracja amerykańska zawarła umowę o zakończenie kontrowersyjnego gazociągu, budzi strach i przerażenie”.

W tym samym numerze „Kyiv Post” Marc Thiessen pyta: Czy Biden właśnie popełnił na Ukrainie karalne przestępstwo?

Pamiętacie, jak Demokraci w Kongresie oskarżyli prezydenta Donalda Trumpa o 'wykręcenie ręki' (szantaż) ukraińskiemu prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu, rzekomo uzależniając wizytę w Białym Domu od jego chęci zbadania Huntera Bidena? Cóż, zgadnij co: Axios donosi, że administracja Bidena mogła skręcić rękę Zełenskiego, aby zaakceptować umowę, którą prezydent Biden właśnie zawarł z Niemcami, aby umożliwić im kontynuowanie budowy gazociągu Nord Stream 2 z Rosją – i uzależnił wizytę Zełenskiego od akceptacja umowy – pisze Thiessen.

W jednym z moich poprzednich postów napisałem, że według doniesień prezydent Biden ma już doświadczenie w 'wykręcaniu rąk' na Ukrainie, więc nie powinniśmy się dziwić. A czy wy sie dziwicie?

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.