On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, August 15, 2021

Maureen Dowd z NYT nazwala przyjecie urodzinowe Obamy „orgią” , rozwścieczając wielbicieli ex-prezydenta na Twitterze


 Publicystka New York Times Maureen Dowd porównała byłego prezydenta Baracka Obamę do „Wielkiego Gatsby” i Marie Antoinette co najwyraźniej było zbyt ekstremalne dla wielu liberalnych fanów byłego prezydenta na Twitterze w ten weekend.

Wielu społecznościowych celebrytów sugerowało, że Dowd zachowywała się jak „Karen” (kobieta, której wydaje się że jest uprawniona lub wymagająca poza zakresem tego, co normalne) za napisanie krytycznego artykułu, podczas gdy inni oskarżali ją o „zazdrość”, że w zeszły weekend nie została zaproszona na pełne celebrytów przyjęcie urodzinowe Obamy w Martha's Vineyard (wyspa z letnimi rezydencjami amerykańskich super-elit).

Dowd, laureatka nagrody Pulitzera, skrytykowała 44-go prezydenta za jego 60 urodzinową imprezę, która emanowała ostentacją i wydawała się faworyzować A-listerów nad mniej znanymi przyjaciółmi, którzy kiedyś windowali go gdy był początkującym senatorem USA z Illinois.

„Zabawa skrystalizowała karykaturę Partii Demokratycznej, z którą musiał walczyć Joe Biden, aby zostać wybranym”, zauważyła Dowd w swoim artykule zatytułowanym „Oto Barack Antoinette”, opublikowanym w sobotę.

„Orgia 1% — prywatne odrzutowce, Martha’s Vineyard, liberałowie z limuzyn i hollywoodzkie dziwki”.

Wielu gości zaproszonych na wydarzenie, które początkowo miało być wydarzeniem dla 500 osób, zostało bez ceremonialnie nie-zaproszonych po tym, jak były prezydent spotkał się z szeroką krytyką za zorganizowanie potencjalnego wydarzenia „super-rozprzestrzeniania”, podczas gdy wariant Delta przybiera na sile. Niemniej jednak widziano ogromny namiot wzniesiony na posiadłości Obamy w Massachusetts, aby pomieścić pomniejszone zgromadzenie.