Friday, September 10, 2021

Biden ma 6-stopniowy plan na walkę z Covidem. Pierwszy krok ... omija prawo


 CNN triumfalnie opublikowało 6-stopniowy plan na walkę z Covidem.

  1. Szczepienie nieszczepionych nakazami dla pracowników publicznych i prywatnych.
  2. Dalsza ochrona zaszczepionych poprzez dodatkowe szczepionki, "booster shots"
  3. Trzymać szkoły otwarte
  4. Zwiększenie liczby testów
  5. Ożywienie ekonomiczne
  6. Poprawa opieki nad osobami z Covid-19
Wszystkie te punkty są dobre ale jeśli pierwszy krok troche mija się z prawem to jak dojdziemy do następnych? Czy to znaczy, ze Demokraci będą trzymali nas wszystkich jako zakładników jeśli wszyscy się nie zaszczepimy, w dodatku "dobrowolnie"???

Jeszcze nie minęły 24 godziny od ogłoszenia nowej strategi zastraszania biznesów i ich pracowników przez Bidena a Ronald Klain, szef personelu Białego Domu, re-twitted (przesłał dalej) post, który pochwalił administrację za zastosowanie „ostatecznego obejścia” (prawa) krajowym wymogiem szczepień przeciwko COVID-19.

Około 3 tygodni temu prezydent Biden powiedział, ze biznesy powinny nakłonić swoich pracowników do szczepienia się a jeśli tego nie zrobią to mogą być konsekwencje. Tylko największe korporacje przestraszyły się i wprowadziły tego typu nakazy. Inni prawdopodobnie dostrzegli, ze Biden nie chce wyglądać jak dyktator i zrzuca odpowiedzialność na barki innych.

Teraz Biden porzucił już wszelkie pozory ale jego własny podwładny mimowolnie podstawił mu przysłowiową nogę.

Prezydent Biden ogłosił proponowane przepisy, które zmusiłyby pracodawców z sektora prywatnego zatrudniających ponad 100 pracowników do wymagania pełnego zaszczepienia lub poddania się cotygodniowym testom. Biden określił mandat jako „nowy plan działania”. Zasady byłyby egzekwowane przez Administrację Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA).

Firmy, które nie zastosują się do nich, będą musiały liczyć się z grzywną w wysokości do 14 000 USD za wykroczenie, powiedział urzędnik administracji The Associated Press. Oczekuje się, że mandat obejmie nawet 100 milionów Amerykanów.

Klain przesłał dalej tweet kogoś z MSNBC: „OSHA wykonująca ten mandat Vaxx jako przepis dotyczący bezpieczeństwa w miejscu pracy jest najlepszym obejściem (prawa) dla rządu federalnego, który wymaga szczepień”.

Senator Ted Cruz z Teksasu, który jest prawnikiem, ostrzegł Klaina, że sądy rozważają intencję podczas rozpatrywania spraw, a retweet może okazać się problematyczny podczas przyszłych rozpraw sądowych.

„Ważne” – napisał na Twitterze Cruz. „Głupi szef sztabu WH. Powiedział to na głos. Administracja Bidena wie, że to prawdopodobnie nielegalne (jak moratorium na eksmisje), ale ich to nie obchodzi”.