On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, September 11, 2021

Biden nawołuje o jedność narodową, wczoraj wypowiedział wojnę gubernatorom DeSantis i Abbott


 W opublikowanym w piątek nagraniu wideo prezydent Biden rozważał ataki terrorystyczne w Ameryce z 11 września 2001 r., podkreślając, że „jedność narodowa” jest „największą siłą Ameryki”.

„Oddajemy szacunek wszystkim, którzy zaryzykowali i oddali swoje życie w kilka minut, godzin, miesięcy i lat później” – powiedział Biden. „Strażacy, policjanci, sanitariusze i pracownicy budowlani, lekarze i pielęgniarki, przywódcy religijni, członkowie służby, weterani i wszyscy zwykli ludzie, którzy dali z siebie wszystko, aby ratować, odzyskiwać i odbudowywać.

„Ale to takie trudne, niezależnie od tego, czy jest to pierwszy, czy dwudziesty rok” – kontynuował Biden. „Dzieci dorastały bez rodziców, a rodzice cierpieli bez dzieci. Mężowie i żony musieli znaleźć drogę naprzód bez swoich partnerów w ich życiu z nimi… Bez względu na to, ile czasu minęło, te upamiętnienia boleśnie przywracają wszystko, jakbyś właśnie dostał wiadomość kilka dni temu”.

„W dniach, które nastąpiły po 11 września 2001 roku, wszędzie widzieliśmy heroizm” – stwierdził Biden. „Widzieliśmy też coś zbyt rzadkiego: jedność narodu.”

Wczoraj prezydent Biden potępił w Rona DeSantisa, Grega Abbotta, i innych republikańskich gubernatorów za ich reakcje na COVID-19 i zagroził, że użyje swoich prezydenckich uprawnień do uchylenia ich władzy.

Podczas przemówienia w Białym Domu na temat jego zarządzenia wykonawczego dotyczącego zwiększenia szczepień przeciwko COVID-19, Biden potępił Amerykanów, którzy się nie zaszczepili.

„To pandemia nieszczepionych” – powiedział Biden. „I jest to spowodowane faktem, że pomimo bezprecedensowego i skutecznego programu szczepień w Ameryce, pomimo faktu, że od prawie pięciu miesięcy bezpłatne szczepionki są dostępne w ponad 80 tysiącach różnych miejsc, nadal mamy prawie 80 milionów Amerykanów, którzy nie dostali strzepienia”.