Sunday, September 26, 2021

Demokraci dążą do uchwalenia trzech głównych ustaw w ciągu jednego tygodnia


 Izba Demokratów dąży do przyjęcia ustawy o infrastrukturze, ustawy o finansowaniu rządu oraz pakietu wydatków prezydenta Joe Bidena w wysokości 3,5 biliona dolarów w ciągu jednego tygodnia, napisała Nancy Pelosi w liście do jej kolegów z partii Demokratycznej.

„Musimy przekazać BIF, aby uniknąć wygaśnięcia finansowania transportu powierzchniowego 30 września” – dodała Pelosi. „I musimy trzymać się harmonogramu, aby uchwalić rachunek pojednawczy, abyśmy mogli odbudować lepiej”.

Pelosi napisała również w liście, że Klub Demokratów „zorganizuje spotkanie w poniedziałek o 17:30 ET, nawołując do „pełnego udziału posłów”.

Pośród obranego przez Pelosi kierunku działania, republikanie w Kongresie, z których wielu jest niezadowolonych z czasu przeznaczonego na przegląd rachunku wydatków przed przeprowadzeniem głosowania, wypowiadali się podczas wirtualnego przeglądu ustawy Build Back Better Act przez Komisję Budżetu Domowego.

„Jesteśmy tu dzisiaj, aby oznaczyć ogromny plan podatków i wydatków, liczący ponad 2400 stron, który został w całości napisany przez demokratów na zasadzie partyzanckiej” – powiedział reprezentant Jason Smith, R-Mo. „Został rzucony przed tą komisją w ciągu ostatnich 48 godzin, aby dotrzymać arbitralnego, sztucznego i czysto politycznego terminu – podyktowanego przez przywództwo demokratów. Dlaczego? Ponieważ musza złagodzić wewnętrzne konflikty w ramach własnej partii”.

„Nie dokonujemy tutaj oznaczania budżetu ani ustawy pojednawczej w celu rozwiązania limitu zadłużenia”, kontynuował Smith, dodając, że „Demokraci spędzili miesiące ignorując nasz limit zadłużenia, podczas gdy siedzieli w ukryciu, przygotowując ten 2400-stronicowy plan podatków i wydatków”. 

Demokraci strategicznie czekali do ostatniej chwili aby wszystko przepchnąć bez czytania ustaw, w tym także przez własnych kongresmenów.