Killing Warsaw is now on Audible

The audiobook version of 
Killing Warsaw is now on sale at Audible and Amazon. Learn how much the city of Warsaw and its residents suffered under German Nazi occupation. The city of Warsaw was to disappear to be later reborn as a small German city of Warschau. You will see how the plan was implemented from the first days of the war, through brutal occupation, Ghetto uprising, Warsaw uprising, and final and total destruction. 

Killing Warsaw: The Full True Story of the City That Was to Disappear - US - UK - FR - DE

Sunday, September 19, 2021

Przez ostatni rok ceny domów wzrosły o 16procent


 Według Redfin średnia cena sprzedawanych domów w całym kraju wzrosła w sierpniu o 16% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając 380 271 USD. Według najnowszego raportu biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, sierpień to 13 miesiąc z rzędu dwucyfrowych wzrostów cen.

W porównaniu z rokiem poprzednim mediana cen sprzedaży wzrosła w każdym z 85 największych obszarów miejskich śledzonych przez Redfin, z wyjątkiem Milwaukee w stanie Wisconsin i Bridgeport w stanie Connecticut, gdzie ceny spadły odpowiednio o 1,6% i 1,1%.

Milwaukee i Bridgeport już odnotowały „znaczny wzrost cen rok temu”, przy czym ceny wzrosły odpowiednio o 14% i 30%, według Redfin.

Dla porównania, Austin w Teksasie oraz Phoenix w Arizonie i Salt Lake City w stanie Utah odnotowały największe wzrosty cen, odpowiednio o 36%, 25% i 24%.

„Jeśli chodzi o ceny domów na tym rynku, to, co idzie w górę, pozostaje w górze” – powiedział główny ekonomista Redfin, Daryl Fairweather.

Jednocześnie sprzedaż domów spadła w sierpniu o 6% w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku, co według Redfin oznacza pierwszy roczny spadek od 15 miesięcy.

Sprzedaż domów spadła w około 44 z 85 największych obszarów miejskich, przy czym największe spadki odnotowano w Nowym Orleanie w Luizjanie oraz w Salt Lake City w stanie Utah i Warren w stanie Michigan. 

Ogólnie jednak, według Redfin, „konkurencja na rynku mieszkaniowym oparta na zakończonych sprzedażach domów w sierpniu uległa złagodzeniu w porównaniu z rekordami ustanowionymi w czerwcu”.

Mimo to 52% domów sprzedanych w zeszłym miesiącu powyżej ceny katalogowej.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.