On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Sunday, November 28, 2021

Administracja Bidena podwyższa ceny dzierżawy publicznych gruntów pod odwierty ropy i gazu


 Departament Spraw Wewnętrznych wydał w piątek długo oczekiwany raport, zamówiony przez prezydenta Bidena, kiedy objął urząd i wstrzymał kontrakty na dzierżawy ziem federalnych na wydobycie ropy i gazu powołując się na obawy związane ze zmianami klimatycznymi.

„Wśród rosnących cen energii administracja Bidena proponuje dalsze zwiększenie kosztów produkcji energii”, napisał w piątkowym tweecie kongresmen Matt Rosendale z R-Montana. „Ta administracja zaostrza problem kosztem amerykańskich rodzin, a wszystko to po to, by realizować swój radykalny zielony program”.

Senator Ted Cruz z Teksasu potępił nakaz jako „eskalację wojny administracji Bidena z amerykańską energią” w piątkowym tweecie.

„W czasie, gdy załamują się łańcuchy dostaw, a inflacja gwałtownie rośnie, Biden oddaje się marginalnej zielonej ideologii, która podniesie ceny energii i sprawi, że wszystkie towary będą dalej drożały” – napisał Cruz.

Raport Departamentu Spraw Wewnętrznych wezwał do podniesienia stawek opłat licencyjnych za  dzierżawy gruntów publicznych – które, jak zauważyła agencja, nie zostały podniesione od 100 lat – ale powstrzymał się od zalecenia całkowitego ich zakończenia, jak domagali się działacze na rzecz ochrony środowiska.

W piątkowym komunikacie prasowym Departamentu Spraw Wewnętrznych stwierdzono, że raport wykazał „znaczne niedociągnięcia w programie leasingu ropy i gazu” i wezwał do „istotnych reform, które należy wprowadzić, aby zapewnić uczciwy zwrot z tytułu podatków podatnikom, zniechęcić do spekulacji, pociągać operatorów do odpowiedzialności za naprawę , a także pełniej włączać społeczności plemienne, stanowe i lokalne władze w proces podejmowania decyzji”.

Ceny energii wzrosły w ciągu ostatniego roku wzrosły o 30%.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.