Monday, November 15, 2021

Coś się dzieje na szczytach władzy. CNN pisze o kompletnej dysfunkcji w gabinecie wiceprezydent Harris


 Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki (odpowiedniczka i naśladowczyni Jerzego Urbana) broniła w niedzielę wiceprezydent Kamalę Harris wobec jej spadających wyników w  sondażach.

„Dla każdego, kto musi to usłyszeć. @VP jest nie tylko ważnym partnerem @POTUS, ale także odważną przywódczynią, która podjęła kluczowe, ważne wyzwania stojące przed tym krajem – od prawa do głosowania po rozwiązywanie pierwotnych przyczyn migracji po rozwój łączy szerokopasmowych”. (Nie wiem o czym ona pisze.- PN) Psaki napisała na Twitterze.

Tweet Psaki pojawił się po tym, jak biuro Harrisa odpowiedziało na niedzielny artykuł CNN, który sugerował „dysfunkcję” w zespole wiceprezydenta.

Symone Sanders, która służy jako starsza doradczyni i główna rzeczniczka Harrisa, napisała: „To niefortunne, że po produktywnej podróży do Francji, w której potwierdziliśmy nasze relacje z najstarszym sojusznikiem Ameryki i wykazaliśmy przywództwo USA na arenie światowej, oraz po przejściu historycznej, ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, która stworzy miejsca pracy i wzmocni nasze społeczności, niektóre media skupiają się na plotkach, a nie na wynikach, które przynieśli prezydent i wiceprezydent.

To pierwszy raz w historii świata gdzie CNN krytykuje jakakolwiek administracje Demokratów a tym bardziej administrację Bidena. Reporterzy CNN Edward-Isaac Dovere i Jasmine Wright opublikowali artykuł zatytułowany „Rozdrażnienie i dysfunkcja: na frustrującym początku Kamali Harris jako wiceprezydent”. Artykuł podkreśla powtarzające się konflikty między Harris, jej personelem a Białym Domem.

„Wiele źródeł mówi pod warunkiem zachowania anonimowości, aby bardziej szczerze omówić sytuację, wszystkie opowiadają mniej więcej tę samą historię: personel Harris wielokrotnie ją zawiódł, a członkowie rodziny często mieli nieformalny głos w jej biurze. Niektórzy, których poproszono o radę, ubolewają nad nadmiernie ostrożnymi tendencjami Harrisa i problemami kadrowymi, które były cechą każdego zajmowanego przez nią urzędu, od prokuratora okręgowego San Francisco po Senat Stanów Zjednoczonych” – napisali dziennikarze.

Jeśli chodzi o jej wyjazd do Francji to moze być przykład swego rodzaju banicji. Prezydent Obama także wysyłał swoich urzędników na drugi koniec świata gdy robiło się za dużo szumu o nich w prasie.