Thursday, November 11, 2021

„Sztuczki” w proponowanej ustawie ukrywają wydatki o wartości ponad 1,000,000,000,000 dolarów, mówi Amerykańska Izba Handlowa


 Amerykańska Izba Handlowa oskarżyła autorów popieranej przez Demokratów ustawy "pojednawczej" o używanie „sztuczek w celu ukrycia znacznie ponad 1 biliona dolarów wydatków” i wezwała Kongres do określenia rzeczywistego „wpływu ustawy”.

Grupa biznesowa opublikowała list, który wysłała do polityków w Waszyngtonie w środę, żądając, aby rozważyli koszt ustawodawstwa, jego wpływ na inflację oraz sposób, w jaki polityka wpłynie na przyszłe zatrudnienie w kraju.

Oczekuje się, że prezydent Biden podpisze ustawę infrastrukturalną o wartości 1,2 biliona dolarów w poniedziałek podczas ceremonii w Białym Domu. Projekt przewiduje finansowanie projektów infrastruktury fizycznej, takich jak drogi, mosty, wodociągi i szerokopasmowy Internet. Demokraci koncentrują się teraz na jeszcze większym pakiecie o wartości 1,75 biliona dolarów, mającym na celu rozszerzenie programów zdrowotnych, opieki nad dziećmi, osobami starszymi i zmian klimatycznych.

Według izby ustawa o "pojednaniu" zawiera postanowienia, które „ukrywają prawdziwy koszt rachunku”. Postanowienia te zasadniczo po pewnym czasie wygaszają pewne kosztowne programy, ale wtedy mogą one zostać przedłużone. Tak więc kwota wygląda na mniejszą niż rzeczywisty koszt całkowity.

New York Times doniósł, że senator Joe Manchin, z West Virginia, nazwał te postanowienia „grą w muszlę”, a rzeczywisty koszt rachunku pojednawczego może być dwukrotnie wyższy od omawianej kwoty.