Monday, December 27, 2021

Fauci: Zdejmowanie masek w samolotach „nie jest czymś, o czym powinniśmy nawet myśleć”


 Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, dr Anthony Fauci, powiedział, że zdejmowanie masek w samolocie „nie jest czymś, o czym powinniśmy nawet myśleć”.

Fauci wygłosił swoje komentarze podczas niedzielnego programu ABC This Week gdy odpowiadał na pytanie dotyczące mandatu na szczepionki dla krajowych linii lotniczych.

„Chcemy mieć pewność, że ludzie mają założone maski. Myślę, że pomysł zdejmowania masek w moim umyśle nie jest czymś, o czym powinniśmy nawet myśleć” – powiedział Fauci.

Podczas przesłuchania panelowego w Senacie USA, dyrektor generalny Southwest Airlines, Gary Kelly, powiedział, że maski „nie dodają wiele, jeśli cokolwiek”, aby walczyć z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w samolotach.

Odpowiadając, Fauci zasygnalizował, że nakaz szczepienia dla krajowych podróży lotniczych może działać jako mechanizm do zaszczepiania osób indywidualnych.

"Wymaganie szczepionki dla osoby wsiadającej do samolotu to tylko kolejny poziom nakłonienia ludzi do zaszczepienia się; mianowicie nie możesz wsiąść do samolotu, jeśli nie zostaniesz zaszczepiony, co jest po prostu kolejnym jeden ze sposobów uzyskiwania wymagań," - powiedział Fauci.

Podczas odcinka „This Week”, 19 grudnia, Fauci powiedział, że nie sądzi, aby kiedykolwiek maski były niepotrzebne w samolotach.

„Nawet jeśli mamy dobry system filtracji, nadal uważam, że maski są rozsądnym posunięciem i powinniśmy to robić” – dodał.