On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Friday, December 10, 2021

Inflacja w USA urosła do najwyższego poziomu od 39 lat


 Ceny konsumpcyjne wzrosły w listopadzie w najszybszym tempie od prawie czterech dekad, gdy Amerykanie płacili więcej za praktycznie wszystko, od artykułów spożywczych przez samochody po benzynę, utrwalając inflację jako kluczową cechę ożywienia gospodarczego.

Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł w listopadzie o 6,8% w porównaniu z rokiem poprzednim, według nowego raportu Departamentu Pracy opublikowanego w piątek, co oznacza najszybszy wzrost od czerwca 1982 r., kiedy inflacja osiągnęła 7,1%. Wskaźnik - który mierzy szereg towarów, od benzyny i opieki zdrowotnej po artykuły spożywcze i czynsze - wzrósł o 0,8% w okresie jednego miesiąca od października.

Podwyżki cen były powszechne: ceny energii wzrosły o 33,3% rok do roku. Benzyna jest o 58,1% droższa niż rok temu. Ceny żywności również wzrosły w ciągu roku o 6,1%, podczas gdy ceny używanych samochodów osobowych i ciężarowych – główny składnik wzrostu inflacji – wzrosły o 31%.

Departament Pracy powiedział, że wzrost cen żywności i energii był najszybszy w ciągu 12 miesięcy od co najmniej 13 lat.

Biden starał się pomniejszyć dane o inflacji przed ich publikacją, mówiąc w czwartkowym komunikacie, że dane nie będą odzwierciedlać spadku cen gazu. Podkreślił, że przegłosowanie planu wydatków socjalnych i klimatycznych w wysokości 1,7 biliona dolarów jest konieczne, aby obniżyć koszty.

To szósty miesiąc z rzędu gdzie wskaźnik przekroczył 5% i może zagrozić uchwaleniu ustawy Build Back Better. Senator Joe Manchin wyraził w tym tygodniu obawy dotyczące gwałtownej inflacji i odmówił zobowiązania się do wspierania ogromnych wydatków socjalnych i planu klimatycznego jego partii, dopóki nie zobaczy ostatecznego tekstu tego planu.

Powinniśmy się także spodziewać szybkiego wzrostu stóp procentowych.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.