Thursday, December 23, 2021

Republikanie zacierają ręce. Biden planuje ubiegać się o reelekcję


 Biden zapowiedział, że planuje ubiegać się reelekcję w odpowiedzi na pytanie prezentera ABC News, Davida Muira, który zapytał prezydenta, czy zamierza to zrobić, zwłaszcza w świetle obietnicy, jaką złożył w 2020 roku, że jeśli zostanie wybrany, będzie służył osiem lat.

Biden dodał zastrzeżenie do swojego twierdzenia mówiąc, że zrobi to, jeśli pozostanie w dobrym zdrowiu.

Na te wiadomość Republikanie zaczęli z optymizmem zacierać ręce. Natomiast felietonista New York Times-a, Bret Stephens, we wtorek błagał prezydenta Bidena, aby nie starał się o reelekcję w 2024 roku i jak najszybciej ogłosił swoje zamiary, aby potencjalni kandydaci demokratów mogli rozpocząć przygotowania do jego zastąpienia.

Stephens argumentował, że wiek Bidena, jak również jego wyraźnie „nierówny” stan poznawczy, powinny być szczerze omawiane, ponieważ pozostawanie w stanie niepewności nie jest zdrowe ani dla niego, ani dla jego biura, Partii Demokratycznej lub kraju, jeśli w ostatniej chwili postanowi nie startować.

„Z niektórych publicznych wystąpień Biden wydaje się… nierówny. Często przekonujący, ale czasami niepokojąco niespójny” – napisał. „Jaki jest powód? Nie mam pojęcia. Czy jego występy (również te dobre) budzą silne przekonanie, że prezydent daje sobie radę w obecnej kadencji, nie mówiąc już o następnej? Nie”.

Wszystko wskazuje na to, że liderzy partii Demokratycznej rekami mediów próbują wpłynąć na Bidena aby nie starał się o drugą kadencje bo nie tylko New York Times ale nawet taka tuba propagandowa jak CNN zaczynają go atakować. Nawiasem mówiąc Kamali Harris też się od nich mocno dostaje.