Wednesday, January 12, 2022

Demokraci dopięli swego, IRS będzie wiedziała o naszych transakcjach przez telefony


 Użytkownicy Venmo i Cash App mówią, że zmieniają zdanie na temat aplikacji w związku z nowym przepisem prawnym, który wymaga od firmy zgłaszania do IRS transakcji handlowych o łącznej wartości ponad 600 USD rocznie.

„Szczerze mówiąc, używam Venmo, ponieważ nie ma tam podatków”, a jeśli „zacznie naliczać podatki, już go nie będę używać” – powiedział Fox News jeden z użytkowników Venmo.

Od 1 stycznia podmioty przetwarzające płatności są zobowiązane do zgłaszania do IRS transakcji biznesowych użytkownika, jeśli przekraczają one 600 USD w ciągu roku. Wcześniej aplikacje płatnicze, takie jak PayPal, Zelle i Cash App, były zobowiązane do wysyłania użytkownikom formularza 1099-K tylko wtedy, gdy ich dochód brutto przekroczył 20 000 USD lub jeśli dokonali 200 oddzielnych transakcji w ciągu roku kalendarzowego. 

Mieszkaniec Filadelfii dodał, że „dosyć łatwo jest zgromadzić do 600 dolarów, a ustalenie podatku od tego wydaje się trudne i trudne do wyśledzenia”.

Zmiana w przepisach podatkowych była częścią przyjętej w marcu amerykańskiej ustawy o planie ratunkowym Niektórzy uważają, że prawo, które dotyczy tylko opłat za towary lub usługi handlowe, miało sens.

Prawda moze być o trudniejsza do przyjęcia. IRS (urząd podatkowy) już pokazała podczas kadencji prezydenta Obamy, że w rekach polityków może z łatwością zostać przetworzona na tajną policje kontrolującą nasze zachowanie i dotkliwie nas każącą zą odstępstwo od politycznej poprawności, zwłaszcza gdy będzie miała 100 procentowy wgląd w nasze finanse. To IRS pomogło zniszczyć Tea Party, frakcje która próbowała zreformować i odnowić partie Republikańską.