Sunday, January 23, 2022

GM stworzy 4000 miejsc pracy w Michigan


 General Motors ma zamiar ogłosić w przyszłym tygodniu duże inwestycje w produkcje pojazdów elektrycznych w Michigan, planując wydać 6,5 miliarda dolarów i stworzyć do 4000 nowych miejsc pracy w dwóch zakładach.

Zgodnie z planem spotkania opublikowanym w Internecie oczekuje się, że stanowa rada ds. rozwoju gospodarczego zatwierdzi we wtorek pakiet zachęt do tej inwestycji.

Associated Press wcześniej informowała, że producent samochodów z Detroit ma zostać partnerem joint venture, aby zbudować fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych o wartości 2,5 miliarda dolarów w rejonie Lansing, zatrudniając 1700 pracowników. GM planuje również wydać 4 miliardy dolarów i stworzyć do 2300 nowych miejsc pracy, wyznaczając istniejącą fabrykę w Orion Township na swoją trzecią fabrykę pojazdów elektrycznych, obok fabryk w Detroit-Hamtramck i Spring Hill w stanie Tennessee.

To wielka wygrana dla stanu Michigan, który przegapił trzy fabryki akumulatorów i montownię pojazdów elektrycznych Forda, które zostaną zbudowane w Kentucky i Tennessee.