On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Thursday, January 27, 2022

Na razie nie będzie Tesli za 25 000 dolarów


 Odpowiadając na pytanie inwestorów podczas przedstawiania wyników za IV kwartał 2021 r., dotyczące postępów w pracy nad pojazdem za 25 000 USD, Musk stwierdził, że Tesla „obecnie nie pracuje” nad tym samochodem.

„Wiesz, w pewnym momencie to zrobimy, ale mamy teraz dość na naszym talerzu, szczerze mówiąc, za dużo na naszym talerzu” – powiedział Musk.

Najtańszym modelem, jaki Tesla oferował do tej pory w USA, była wersja Modelu 3 za 35 000 USD z zasięgiem 220 mil, napędem na tylne koła i siedzeniami z tkaniny, która była na krótko dostępna w 2019 roku, spełniając obietnicę złożoną w celu dostarczenia takich pojazd, ale później została wycofana. Ceny Modelu 3 zaczynają się teraz od 44 990 USD, co daje samochód z napędem na tylne koła o zasięgu 267 mil.

Ceny Tesli rosły w ciągu ostatniego roku, ponieważ popyt przewyższył podaż, co było ograniczane przez ciągłe niedobory chipów półprzewodnikowych i innych części mających wpływ na przemysł motoryzacyjny. Musk powiedział, że będzie to kontynuowane przez cały rok i nie ma sensu wprowadzać nowych modeli, dopóki problem nie zacznie przemijać.