Thursday, January 27, 2022

Na razie nie będzie Tesli za 25 000 dolarów


 Odpowiadając na pytanie inwestorów podczas przedstawiania wyników za IV kwartał 2021 r., dotyczące postępów w pracy nad pojazdem za 25 000 USD, Musk stwierdził, że Tesla „obecnie nie pracuje” nad tym samochodem.

„Wiesz, w pewnym momencie to zrobimy, ale mamy teraz dość na naszym talerzu, szczerze mówiąc, za dużo na naszym talerzu” – powiedział Musk.

Najtańszym modelem, jaki Tesla oferował do tej pory w USA, była wersja Modelu 3 za 35 000 USD z zasięgiem 220 mil, napędem na tylne koła i siedzeniami z tkaniny, która była na krótko dostępna w 2019 roku, spełniając obietnicę złożoną w celu dostarczenia takich pojazd, ale później została wycofana. Ceny Modelu 3 zaczynają się teraz od 44 990 USD, co daje samochód z napędem na tylne koła o zasięgu 267 mil.

Ceny Tesli rosły w ciągu ostatniego roku, ponieważ popyt przewyższył podaż, co było ograniczane przez ciągłe niedobory chipów półprzewodnikowych i innych części mających wpływ na przemysł motoryzacyjny. Musk powiedział, że będzie to kontynuowane przez cały rok i nie ma sensu wprowadzać nowych modeli, dopóki problem nie zacznie przemijać.