On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Tuesday, February 15, 2022

Trudeau wprowadza w życie ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych


 Kilka kanadyjskich organizacji na rzecz wolności obywatelskich wypowiada się przeciwko premierowi Justinowi Trudeau po tym, jak powołał się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych, aby odciąć finansowanie dla kierowców ciężarówek „Konwoju Wolności”, którzy protestują przeciwko obostrzeniom zdrowotnym na szlakach handlowych.

Podczas gdy niektóre grupy zaaprobowały te środki inne potępiły to i opisały jako staczanie się w kierunku nadużycia rządu.

Nawet super lewicowe (bardziej lewicowe niż Amerykańska wersja) Kanadyjskie Stowarzyszenie Wolności Obywatelskich stwierdziło, że protesty kierowców ciężarówek nie spełniły standardu, zgodnie z którym Trudeau powołał się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych, która istnieje w celu dania „rządowi Kanady zdolności do zachowania suwerenności, bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Kanady” i tylko dla działania, w sytuacjach których „nie można skutecznie rozwiązać zgodnie z żadnym innym prawem Kanady”. 

Ustawa używana w niepewny sposób „nie powinna być znormalizowana”, dodało Canadian Civil Liberties Association.

Dlaczego Trudeau jest krytykowany przez ludzi po jego stronie w polityce? Ponieważ jak mówi Lori Williams, profesor polityki na Mount Royal University w Calgary, użycie takiego aktu do powstrzymania protestów „może stworzyć więcej problemów”. Decyzja Trudeau może wywołać dodatkowe protesty lub niepokoje społeczne.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.