Tuesday, March 15, 2022

Administracja Bidena chce wykorzystać wojnę na Ukrainie jako przykrywkę dla porozumienia nuklearnego z Iranem


 Administracja Bidena chce wykorzystać wojnę na Ukrainie jako przykrywkę do sfinalizowania umowy nuklearnej z Iranem, podczas gdy świat patrzy tylko na Europę.

Prezydent Biden zdecydował, że Iran został wystarczająco ukarany i że najlepszą drogą naprzód dla świata jest ustępstwo.

Nie ma już potrzeby nakładania sankcji na instytucje finansowe, które finansują infrastrukturę nuklearną Iranu, globalny terroryzm i represje w kraju.

Nie ma już potrzeby ograniczania eksportu irańskiej ropy lub produktów petrochemicznych.

Iran nie jest proszony o nic w zamian. Brak ustępstw w sprawie irańskiej działalności terrorystycznej. Żadnych ustępstw w sprawie brania zakładników. Żadnych ustępstw w sprawie wsparcia przez Irańczyków pełnomocników złych aktorów na całym świecie. Brak koncesji na działalność balistyczną lub nuklearną.

Zamiast tego, Iran ma być zalany gotówką. Amerykańskie koncesje zaleją irańską gospodarkę szacowanymi na ponad 50 miliardów dolarów rocznych przychodami z ropy naftowej.

Ale, to nie jest najgorsze.

Partnerem Ameryki przy stole negocjacyjnym jest ... ROSJA i Władimir PUTIN. Najwyraźniej do prezydenta Bidena jeszcze nie dotarło, albo już zapomniał, że Putin jest naszym największym wrogiem.