Thursday, March 31, 2022

Administracja Bidena popiera operacje zmiany płci i terapię hormonalną dla nieletnich


 Bialy Dom zachęca do operacji zmiany płci, używania lekarstw blokujących dojrzewanie i terapii hormonalnej dla transpłciowych nieletnich.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) opublikował w czwartek dokument zatytułowany „Opieka afirmująca płeć a młodzież”. Tego samego dnia HHS wydała równoległy dokument zatytułowany „Opieka afirmująca płeć jest opieką pourazową”.

Dokumenty HHS opisują to, co nazywa się odpowiednimi terapiami dla nastolatków transpłciowych, w tym: "chirurgia górna" – w celu stworzenia typowego dla mężczyzn kształtu klatki piersiowej lub uwydatnienia piersi; oraz "chirurgia dolna" – operacje narządów płciowych, "feminizacja twarzy" lub inne zabiegi.

Biały Dom opublikował wideo, które zbiega się z nową polityką, w którym prezydent Biden wypowiada się na temat dzieci transpłciowych. Biden powiedział rodzicom dzieci transpłciowych, że „potwierdzenie tożsamości dziecka jest jedną z najpotężniejszych rzeczy, jakie można zrobić, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo”.

Biden wskazał również, że jego administracja będzie walczyć z prawami stanowymi, które ograniczają możliwości rywalizacji transpłciowych sportowców, po tym, jak transpłciowy pływak/pływaczka Lia Thomas z University of Pennsylvania rywalizował z kobietami na mistrzostwach kraju.

Takie prawa stanowe są „po prostu złe” i „nienawistne”, powiedział Biden, dodając, że jego administracja „opowiada się za równością osób transpłciowych w klasie, na boisku, w pracy, w naszym wojsku, i opiece zdrowotnej. – wszędzie”.

Gubernator Teksasu Greg Abbott nazwał zabiegi afirmujące płeć „przemocą wobec dzieci” i nakazał badać wszelkie zgłoszone przypadki. Prokurator generalny Teksasu, Ken Paxton, również wydał opinię prawną dochodzącą do tego samego wniosku.

Innymi słowy, od dzisiaj nieletni mogą na żądanie zmienić płeć ale w dalszym ciągu nie mogą palić papierosów i pić alkoholu.