Friday, March 18, 2022

Arnold Schwarzenegger wzywa Rosjan do ignorowania propagandy Kremla


 Arnold Schwarzenegger wystosował w czwartek gorący apel do Rosjan, wzywając ich do zignorowania wojennej „propagandy” rozgłaszanej przez Kreml i „szerzenia prawdy” o ponurej rzeczywistości niesprowokowanego ataku na Ukrainę.

74-letni Schwarzenegger w dziewięciominutowym klipie wideo, który miał prześlizgnąć się przez surowych moskiewskich cenzorów, również przywołał doświadczenie swojego ojca w walce z nazistami podczas II wojny światowej po aneksji Austrii – mówiąc Rosjanom, że jego ojciec był „napompowany kłamstwami” jego rządu” i przez resztę życia żył w „winie” i „bólu”.

Zdobywca Mr. Universe zaczął od mowy o swoim szacunku dla narodu rosyjskiego, który umocnił się, gdy w wieku 14 lat poznał mistrza świata w podnoszeniu ciężarów Jurija Pietrowicza Własowa.

Schwarzenegger powiedział widzom, że Moskwa okłamuje zarówno rosyjską opinię publiczną, jak i wojsko na temat ich misji „denazyfikacji” Ukrainy.

„Denazyfikować Ukrainę? To nie prawda. Ukraina to kraj z żydowskim prezydentem. Mogę dodać, że żydowski prezydent, którego trzej bracia ojca zostali zamordowani przez nazistów” – powiedział Schwarzenegger.

Następnie opisał niemal jednomyślną międzynarodową alienację Rosji i historyczne sankcje gospodarcze, z którymi się zmaga.

„Widzicie, że świat zwrócił się przeciwko Rosji z powodu jej działań na Ukrainie” – dodał Schwarzenegger.

„Całe bloki miejskie zostały zmiażdżone przez rosyjską artylerię i bomby, w tym szpital dziecięcy i szpital położniczy. Trzy miliony ukraińskich uchodźców, głównie kobiet, dzieci i osób starszych, uciekło ze swojego kraju. I wielu innych próbuje się wydostać.

„To kryzys humanitarny”.

Przemawiając bezpośrednio do wojsk rosyjskich, były republikański gubernator Kalifornii wyjaśnił, że każdy atak na Ukrainę jest również uderzeniem na Rosję, ponieważ miliony Rosjan mają rodziny w byłej republice sowieckiej.

„Każda wystrzelona kula strzela do brata lub siostry. Każda bomba lub każdy spadający pocisk spada nie na wroga, ale na szkołę, szpital lub dom” – powiedział.

Schwarzenegger zakończył długi klip przesłaniem do „odważnych” rosyjskich demonstrantów, którzy demonstrowali przeciwko inwazji ich rządu.

„Jesteście moimi bohaterami. Macie prawdziwe rosyjskie serce”.