Friday, April 22, 2022

Protestując przeciwko sytuacji na granicy Teksas wysyła autobusy z migrantami do stolicy


 To już dziewiąty i dziesiąty autobus wiozący migrantów, którzy wjechali do kraju przez południową granicę do Teksasu, które przyjechały do Waszyngtonu w czwartek wieczorem.

Ciekawa polityka gubernatora Grega Abbotta wobec migrantów autobusowych w Teksasie, którzy zgłaszają się na ochotnika do stolicy kraju, jest odpowiedzią na decyzję prezydenta Bidena o zakończeniu nakazu prezydenta Trumpa, "Tytuł 42," który pozwolił USA odmówić wjazdu migrantom.

„Przewożąc migrantów do Waszyngtonu sprawiamy ze, administracja Bidena będzie w stanie szybciej zaspokoić potrzeby ludzi, którym pozwalają przekroczyć naszą granicę” – powiedział w zeszłym tygodniu Abbott. „Teksas nie powinien ponosić ciężaru niepowodzenia administracji Bidena w zabezpieczeniu naszej granicy”.

Abbott powiedział na początku tego tygodnia, że został zmuszony do wymyślenia „nowych pomysłów na wykonanie pracy rządu federalnego”, ponieważ punkty graniczne mają trudności z zarządzaniem przepływem osób próbujących wjechać do Stanów Zjednoczonych.

„To niesamowite, że mamy prezydenta Stanów Zjednoczonych, który nie zabezpiecza granicy. Narusza prawa uchwalone przez Kongres w celu zabezpieczenia granicy, a na dodatek, przymyka oczy na zagrożenie bezpieczeństwa umożliwiając osobom z list obserwacyjnych na przybycie do Stanów Zjednoczonych” – powiedział Abbott.