Wednesday, May 25, 2022

19 dzieci i 2 nauczycieli zginęło w strzelaninie w szkole podstawowej, podejrzany również nie żyje


 Okręgi szkolne w całych Stanach Zjednoczonych podejmują zaostrzone środki bezpieczeństwa po śmiertelnej masowej strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie.

18-letni licealista zabił co najmniej 19 dzieci i dwoje nauczycieli podczas tragicznego ataku w Robb Elementary School w Teksasie, co skłoniło do zapewnienia większego bezpieczeństwa w ostatnich tygodniach roku szkolnego.

Gubernator Greg Abbott zidentyfikował podejrzanego jako Salvadora Ramosa, mieszkańca Uvalde, który również nie żyje i działał samotnie. Napastnik miał pistolet i prawdopodobnie karabin, kiedy otworzył ogień w Szkole Podstawowej. Dwóch policjantów zostało postrzelonych, ale oczekuje się, że przeżyją, powiedział Abbott.

„Teksańczycy w całym stanie opłakują ofiary tej bezsensownej zbrodni. Opłakujemy tę straszliwą stratę i wzywamy wszystkich Teksańczyków, aby zebrali się razem, aby okazać nasze niezachwiane wsparcie wszystkim, którzy cierpią” – powiedział w oświadczeniu Abbott.

Strzelec prawdopodobnie został zabity przez funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce ataku, ale śledztwo nadal trwa, podały władze.