Tuesday, May 24, 2022

Prezydent Biden zadowolony z wysokich cen benzyny i niesamowitej transformacji?


 Prezydent Biden powiedział, że jego kraj przechodzi „niesamowitą transformację” od paliw kopalnych poprzez wysokie ceny benzyny w całym kraju. Biden powiedział to podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Japonii Fumio Kishidą.

„Oto sytuacja. Jeśli chodzi o ceny benzyny, to przechodzimy przez niesamowitą przemianę, która ma miejsce, kiedy Bóg da, kiedy to się skończy, będziemy silniejsi, a świat będzie silniejszy i mniej zależny od paliw kopalnych, kiedy to się skończy” – powiedział Biden, zdając się usprawiedliwiać lub chwalić te niebotyczne ceny, z którymi Amerykanie muszą się zmierzyć przy pompie.

Rekordowo wysoka średnia krajowa za galon zwykłej benzyny wynosi 4,56 USD i jest znacznie wyższa w niektórych stanach takich jak Kalifornia, średnia cena osiągnęła w poniedziałek 6,06 USD.

Biden w pierwszych godzinach urzędowania (dosłownie) ustanowił politykę, która według niektórych jest antyenergetyczna, w tym anulowanie rurociągu Keystone XL, który przeniósłby ponad 800 000 baryłek ropy dziennie z Kanady do Teksasu, oraz „wstrzymanie” dzierżaw ropy i gazu na ziemiach federalnych. Administracja Bidena anulowała również wiele federalnych transakcji dzierżawy ropy naftowej i gazu, niektóre dopiero w tym miesiącu w związku z gwałtownym wzrostem cen gazu.