Tuesday, June 28, 2022

Handlarze narkotyków złapani z wystarczającą ilością fentanylu by zabić miliony wypuszczeni na wolność


 Dwóch handlarzy narkotyków, którzy zostali aresztowani w zeszłym tygodniu za posiadanie 150 000 tabletek fentanylu – wystarczającej do zabicia milionów ludzi – zostało wypuszczonych z powrotem na ulice, poinformowali urzędnicy.

Jose Z, lat 25, i Benito M, lat 19, obaj z Waszyngtonu, zostali aresztowani podczas piątkowego zatrzymania w Kalifornii. Urzędnicy powiedzieli, że zostali zaksięgowani w ośrodku przedprocesowym hrabstwa Tulare pod zarzutem posiadania, transportu i sprzedaży nielegalnych narkotyków.

„Biuro szeryfa hrabstwa Tulare otrzymało nakaz sądowy zwalniający obu podejrzanych z aresztu na podstawie własnego uznania” – powiedzieli urzędnicy.

Szeryf Mike Boudreaux powiedział, że zdecydowanie nie zgadza się z decyzją o uwolnieniu handlarzy, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa publicznego, ale powiedział, że jego biuro zostało zmuszone do przestrzegania nakazu sądowego.

Śledczy skonfiskowali 150 opakowań, w których każda zawierała 1000 tabletek fentanylu – wystarczająco dużo, by potencjalnie zabić kilka milionów ludzi. Każdą pigułkę można sprzedać za około 5 dolarów – co oznacza, że śmiercionośne narkotyki były warte około 750 000 dolarów.