Wednesday, June 29, 2022

Raport administracji Bidena pokazuje masową utratę miejsc pracy w przemyśle paliw kopalnych


 Administracja Bidena opublikowała we wtorek coroczny raport o energii i zatrudnieniu w USA, pokazując dużą utratę miejsc pracy w przemyśle paliw kopalnych.

Raport Departamentu Energii (DOE) wykazał, że sektor technologii paliwowej odnotował masową utratę miejsc pracy w 2021 r. Większość przypada na przemysł paliw kopalnych. Spółki naftowe zlikwidowały 31 593 miejsc pracy, co oznacza spadek o 6,4%, przemysł węglowy stracił 7 125 miejsc pracy, 11,8%,  a miejsca pracy związane z wydobyciem paliw kopalnych spadły o 12%.

„Raport o zatrudnieniu nie tylko odzwierciedla szersze spowolnienie pandemiczne, ale także pokazuje administrację, która ciężko pracowała nad ograniczeniem amerykańskiej produkcji gazu ziemnego i ropy naftowej” – powiedziała rzeczniczka niezależnych producentów naftowych Jennifer Marsteller.

Biden i jego administracja od czasu objęcia urzędu realizował agresywną agendę klimatyczną, anulując budowę rurociągu Keystone XL, ograniczając dzierżawę terenów publicznych pod wydobycie ropy i gazu oraz forsując przepisy środowiskowe mające wpływ na rozwój projektów dotyczących paliw kopalnych.

Innymi słowy to nie wina Putina tylko Bidena.