Sunday, June 19, 2022

Sekretarz ds. transportu atakuje linie lotnicze po odwołaniu jego własnej podróży


 Rząd federalny naprawi kłopoty, do których się przyczynił. Rząd może podjąć działania przeciwko amerykańskim liniom lotniczym w imieniu klientów, powiedział w sobotę sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg. Powiedział tak po tym jak jego własny lot został odwołany. Wcześniej to mu wcale nie przeszkadzało, ale lepiej późno niż wcale. Choc szczerze mówiąc trudno powiedzieć, czy chcemy, aby socjalista naprawiał nasze problemy.

Wielu Amerykanów doświadczyło opóźnień, odwołań i innych komplikacji w podróży podczas pandemii koronawirusa, a w ostatnich miesiącach po zniesieniu wielu ograniczeń podróży związanych z pandemią.

Po odwołaniu jego własnego lotu, który zmusił go do jazdy z Waszyngtonu do Nowego Jorku, Buttigieg powiedział, że jego wydział ma uprawnienia do egzekwowania działań przeciwko liniom lotniczym które nie przestrzegają w wystarczającym stopniu standardów ochrony konsumentów, co może wymagać od nich zatrudnienia większej liczby pracowników.

Buttigieg, były kandydat Demokratów na prezydenta, powiedział, że jego biuro zaczeka, aż zobaczy, jak linie lotnicze radzą sobie z napływem podróży związanych z latem i świętem czwartego lipca.

Departament Buttigiega nadzoruje również Federalną Administrację Lotnictwa (FAA), która również boryka się z brakami kadrowymi. FAA powiedziała, że zatrudni dodatkowy personel, aby poprawić obsługę klienta.