On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, July 30, 2022

Ceny wołowiny będą mocno rosnąć, farmerzy wyprzedają stada bydła


 Amerykańscy producenci bydła wysyłają na sprzedaż większą liczbę zwierząt hodowlanych, a niektórzy nawet całkowicie likwidują swoje stada, sygnalizując trend, który według analityków prawdopodobnie spowoduje, że już podwyższone ceny wołowiny będą jeszcze wyższe w niezbyt odległej przyszłości.

Najnowszy raport Departamentu Rolnictwa USA dotyczący bydła pokazuje, że rynek skurczył się do poziomów niespotykanych od lat, a całkowite zapasy spadły o 2% do 98,8 mln sztuk od lipca 2021 roku.

Ale nie chodzi tylko o zmniejszenie ogólnej liczby bydła. Tylko co jest wysyłane na rzeź. Zauważalny jest wzrost liczby samic produkujących cielęta, które są sprzedawane do przetwórstwa.

Ponieważ cena mielonej wołowiny w czerwcu wzrosła o 9,7% w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu, trwający spadek podaży może spowodować, że ceny wzrosną jeszcze bardziej niż wcześniejsze szacunki. 

Wysokie ceny skupu w połączeniu z trwającą suszą w dużej części kraju pogłębiają wyprzedaże.

To znaczy, że niedługo w McDonald's cheeseburger będzie towarem luksusowym.