On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, July 12, 2022

Dzisiaj Amazon Prime Day, gdy firma odczuwa spowolnienie wzrostu sprzedaży online


 Amazon rusza we wtorek na coroczne wydarzenie Prime Day w związku ze spowolnieniem wzrostu sprzedaży online, chociaż firma może zauważyć wzrost, biorąc pod uwagę, że wydarzenie w tym roku nadchodzi w samą porę na zakupy do szkoły.

Całkowita sprzedaż Amazon Prime Day nie jest ujawniona, ale szacunki wzrostu dla zeszłorocznej imprezy mieściły się w przedziale od 7 do 9%.

Po rozkwicie podczas pandemii COVID-19, gdy ludzie w dużej mierze tkwili w domu, Amazon w kwietniu poniósł rzadką stratę kwartalną. Firma ujawniła również najwolniejsze tempo wzrostu przychodów od blisko dwudziestu lat, które wyniosło 7%. Inflacja kosztowała giganta handlu elektronicznego około 2 miliardy dolarów.

Amazon powiedział również, że ma zbyt wielu pracowników na liście płac i spodziewa się, że jego dodatkowa pojemność magazynowa, którą zwiększyła podczas pandemii w związku z gwałtownie rosnącym popytem, wyniesie 10 miliardów dolarów dodatkowych kosztów w pierwszej połowie tego roku.

W maju dyrektor generalny Andy Jassy powiedział, że Amazon zamierza zezwolić na wygaśnięcie niektórych umów najmu i odroczyć budowę innych. Firma poinformowała również, że poddzierżawi niektóre ze swoich magazynów.

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej z maja wykazały, że sprzedaż internetowa spadła o 1%, podczas gdy ogólna sprzedaż detaliczna spadła o 0,3% od kwietnia. Numery z czerwca mają ukazać się w piątek.