Tuesday, July 12, 2022

Dzisiaj Amazon Prime Day, gdy firma odczuwa spowolnienie wzrostu sprzedaży online


 Amazon rusza we wtorek na coroczne wydarzenie Prime Day w związku ze spowolnieniem wzrostu sprzedaży online, chociaż firma może zauważyć wzrost, biorąc pod uwagę, że wydarzenie w tym roku nadchodzi w samą porę na zakupy do szkoły.

Całkowita sprzedaż Amazon Prime Day nie jest ujawniona, ale szacunki wzrostu dla zeszłorocznej imprezy mieściły się w przedziale od 7 do 9%.

Po rozkwicie podczas pandemii COVID-19, gdy ludzie w dużej mierze tkwili w domu, Amazon w kwietniu poniósł rzadką stratę kwartalną. Firma ujawniła również najwolniejsze tempo wzrostu przychodów od blisko dwudziestu lat, które wyniosło 7%. Inflacja kosztowała giganta handlu elektronicznego około 2 miliardy dolarów.

Amazon powiedział również, że ma zbyt wielu pracowników na liście płac i spodziewa się, że jego dodatkowa pojemność magazynowa, którą zwiększyła podczas pandemii w związku z gwałtownie rosnącym popytem, wyniesie 10 miliardów dolarów dodatkowych kosztów w pierwszej połowie tego roku.

W maju dyrektor generalny Andy Jassy powiedział, że Amazon zamierza zezwolić na wygaśnięcie niektórych umów najmu i odroczyć budowę innych. Firma poinformowała również, że poddzierżawi niektóre ze swoich magazynów.

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej z maja wykazały, że sprzedaż internetowa spadła o 1%, podczas gdy ogólna sprzedaż detaliczna spadła o 0,3% od kwietnia. Numery z czerwca mają ukazać się w piątek.