Friday, July 22, 2022

Zakup akcji przez małżonka Nancy Pelosi to przykład "rażącej korupcji"


 Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi musi odpowiadać na pytania dotyczące zakupu akcji, które jej mąż-biznesmen Paul Pelosi dokonał w firmie półprzewodnikowej NVIDIA przed głosowaniem w Kongresie w sprawie przepisów dotyczących dotacji dla tego typu produkcji.

Była kongresmenka Tulsi Gabbard z Hawajów, niegdyś kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta, powiedziała Fox News, że zarzuty, o które się mówi, są podobne do tego, co widziała, gdy była w Kongresie.

„To, co widzimy tutaj, jest tym samym, co widziałem, gdy byłem w Kongresie – ta rażąca korupcja jest wyciągana na światło dzienne – system jest oszukany” – powiedziała w programie „Jesse Watters Primetime”.

„Mamy ludzi na stanowiskach władzy, aby uchwalać nowe przepisy. Oni widzą: „OK, oto branże lub firmy, które na tym skorzystają. Pójdę i dokonam tych inwestycji, kupię te akcje, albo niech mój mąż lub żona zrobią to, a potem zarobię pieniądze” – wyjaśniła Gabbard.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Kalifornii, powiedziała, że jej mąż, Paul Pelosi, nigdy nie kupował akcji na podstawie informacji, które mu przekazała. 

Zaprzeczenie nastąpiło po tym, jak Pelosi trafiła na nagłówki gazet, gdy jej mąż dokonał kontrowersyjnego zakupu akcji chipów komputerowych przed głosowaniem w Kongresie.

Biuro Pelosi zareagowało na kontrowersyjne doniesienia: 

„Przewodnicząca a nie posiada żadnych akcji. Jak widać z wymaganych ujawnień transakcje te są oznaczone jako „SP”, małżonka. Przewodnicząca nie ma wcześniejszej wiedzy ani późniejszego zaangażowania w jakiekolwiek transakcje”, - powiedział Drew Hammill, rzecznik Nancy Pelosi.

 Wszystko wskazuje na to, że małżonek pani Pelosi po prostu widzi przyszłość i na tej podstawie kupuje akcje giełdowe. Idzie mu to tak dobrze, że w sieci istnieją już grupy inwestorów, którzy obserwują transakcje rodziny Pelosich i kupują dokładnie takie same akcje. Podobno dobrze im się powodzi.

Dla mnie to nie jest "rażąca" a raczej bezczelna korupcja. Oni doskonale wiedzą, że ludzie patrzą im na ręce i maja to głęboko w nosie.