Saturday, August 6, 2022

Connecticut uruchamia aborcyjną stronę internetową po tym, jak odwrócenie Roe vs. Wade spowodowało „chaos”


 Connecticut, jeden z najbardziej lewicowych stanów w Unii, uruchomił w piątek stronę internetową i gorącą linię telefoniczną mającą na celu połączenie osób poszukujących aborcji z zasobami w stanie.

„Pomimo radykalnej decyzji Sądu Najwyższego o pozbawieniu jednostek prawa do podejmowania własnych decyzji dotyczących zdrowia reprodukcyjnego, stan Connecticut nigdy nie stanie między tobą a twoim lekarzem” – powiedział Lamont. „Jeśli jesteś gotowy na założenie rodziny, chcemy, abyś miał dostęp do opieki zdrowotnej, której potrzebujesz, a jeśli z jakiegokolwiek powodu potrzebujesz usług aborcyjnych, wspieramy Cię i chcemy mieć pewność, że możesz znaleźć potrzebną Ci opiekę zdrowotną tak łatwo, jak to tylko możliwe. Dlatego utworzenie tej infolinii i strony internetowej jest dla mnie i mojego zespołu priorytetem."

Connecticut to lewicowy stan, gdzie w mgnieniu oka można było stracić prace za odmowę przyjęcia szczepionki z powodów zdrowotnych lub religijnych. Jest to stan, gdzie nigdy nie było kłopotów z dostępem do aborcji. Dlatego ta akcja to prawie w stu procentach działanie propagandowe, bo obecny gubernator stracił poparcie wśród wyborców. To on wprowadził nakazy związane z pandemią wzorowane na Nowym Jorku co jak wielu podejrzewa, mogło się przyczynić do nie potrzebnych zgonów pacjentów w domach starców i ludzie nie są skłonni mu to wybaczyć. Jego szanse na wygranie wyborów są bardzo niskie pomimo tego, że jego partia ma tutaj pełną władze. A depcze mu po pietach kandydat polskiego pochodzenia Bob Stefanowski. (Cztery lata temu jakiekolwiek wspomnienie tego polityka na Facebook każdorazowo kończyło się blokowaniem dostępu do platformy na 2-3 tygodnie.) 

Ostatnim razem Bob Stefanowski przegrał kilkoma procentami. Teraz ma bardzo duże szanse na wygranie wyborów.