Monday, September 5, 2022

W Kolorado dostawca prądu ustawił termostaty na 78F (26C)


 Tysiące klientów firmy energetycznej w Kolorado nie miało możliwości zmiany temperatury na termostatach z powodu „zagrożenia energetycznego”, co wywołało oburzenie, które rozlało się na media społecznościowe.

Xcel Energy, firma energetyczna z siedzibą w Minneapolis w stanie Minnesota, potwierdziła, że we wtorek 22 000 klientów z obszaru Denver w stanie Kolorado, którzy zapisali się do programu Colorado AC Rewards, nie miało dostępu do termostatów na kilka godzin, podała telewizja KMGH.

Termostaty większości ludzi były zablokowane na poziomie 78 lub 79F (26C), ale niektórzy klienci napisali w mediach społecznościowych, że ich termostaty "utknęły" na temperaturach sięgających 88 stopni (31C).

W oświadczeniu Xcel Energy wskazało, że klienci byli częścią programu, który dawał im zniżkę na rachunek za energię w zamian za pozwolenie na przekazanie firmie pewnej kontroli nad inteligentnymi termostatami.

„To program dobrowolny” – powiedział Emmett Romine, wiceprezes w Xcel.

Klienci otrzymują 100 USD kredytu po zarejestrowaniu się w programie i 25 USD rocznie. Firma twierdzi, że program pomaga uczynić system bardziej niezawodnym.

„Pomaga wszystkim ludziom uczestniczącym w tych programach. Przez krótki czas jest to trochę niewygodne, ale jest bardzo, bardzo pomocne” – powiedział Romine, dodając, że to pierwszy raz od sześciu lat.

Sytuacja była spowodowana nieoczekiwaną awarią w Pueblo w stanie Kolorado, a także upałami i intensywnym użytkowaniem klimatyzacji.

„Awaria energetyczna” była szeroko krytykowana w mediach społecznościowych, a wielu sugeruje, że incydent służy jako ostrzeżenie: „Jeśli zastanawiasz się, co się stanie, jeśli wszyscy będziemy mieli cyfrowe waluty i pojazdy elektryczne”.

Podobnie jak EU coraz więcej stanów, pierwsza była Kalifornia, planuje już od 2035 roku wprowadzenie zakazu na sprzedaż samochodów spalinowych pomimo faktu, że wyraźnie widać, że Ameryka ma problem z produkcją wystraczająco dużo energii elektrycznej i utrzymaniem zrównoważonej sieci.

Ja jestem podejrzliwy. Myślę, że pomysłodawcy zakazu chcą użyć nasze samochody elektryczne, poprzez "smart chargers", do taniego przechowywania nadwyżek energii w akumulatorach, a gdy będą ją potrzebować to po prostu zabiorą unieruchamiając nas. Demokraci udowodnili już, że w ten sposób mogą także karać nieprawomyślnych. Przypominam, że dziesiątki tysięcy Amerykanów, w tym także żołnierzy, straciło pracę za odmowę przyjęcia szczepionek. - K z PN.