Friday, October 14, 2022

Demokratka chce stawiać rodzicom zarzuty karne, jeśli odmówią potwierdzenia orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej dziecka


Mieszkasz w USA i masz dziecko w wieku szkolnym? To poczytaj:

 Ustawodawczyni z partii Demokratycznej stanu Wirginia chce uchwalić przepisy, które sprawią, że rodzice staną w obliczu zarzutów karnych, jeśli odmówią potwierdzenia orientacji seksualnej i tożsamości płciowej swojego dziecka.

Delegatka Elżbieta Guzman powiedziała, że ​​przedstawi tę propozycję na następnej sesji legislatury Wirginii. Nowe prawo ma być przeciwwaga dla nowych zasad dotyczących transpłciowych uczniów w szkołach wydanych przez republikańskiego gubernatora stanu, Glenna Youngkina.

„W dniu, w którym gubernator Youngkin chciał wdrożyć tę zasadę, natychmiast wysłałam SMS-a do szefa naszego komitetu i powiedziałem, że w ten sposób zamierzamy z tym walczyć” – powiedziała Guzman dla stacji telewizyjnej WJLA-TV.

Projekt ustawy Guzman obejmowałby odmowę zaakceptowania płci i tożsamości seksualnej w definicji krzywdzenia dzieci.

„Jeśli dziecko podzieli się tym przez co przechodzi, to mówimy nie tylko o przemocy fizycznej lub psychicznej, ale także o tym, jak informować o tym Służby Ochrony Dziecka” – wyjaśniła Guzman.