Saturday, October 15, 2022

OOPS, medialny atak na Stefanowskiego nie wypalił


 W mijającym tygodniu miał miejsce medialny atak na republikańskiego kandydata na gubernatora w Connecticut Roberta Stefanowskiego który, jak łatwo się domyślić, ma polskie korzenie.

Atak ma poważne korzenie w najnowszych wiadomościach o zmniejszeniu produkcji ropy przez Arabię Saudyjską co 'niesamowicie wzburzyło' Bidena który prosił aby nie miało to miejsca tuż przed listopadowymi wyborami 'mid-term'' bo to mocno podniosło ceny benzyny. Teraz każdy patriotyczny Amerykanin ma prawo być oburzony, gdy ktoś w polityce ma 'tajne' związki z tym krajem. A Stefanowski ma, bo podpisując kontrakt z firmami amerykańskimi i saudyjskimi podpisał także deklaracje poufności.

Wywęszyły to lewicowe media i natychmiast zaatakowały przewidując, że to przed czasem zakończy wybory w Connecticut. Jest tutaj jednak mały problem. Stefanowski uzyskał pozwolenie na udostępnienie kilku szczegółów projektu i okazało się, że popierali go zarówno Biden jak i John Kerry. OOPS! Przepraszam, WIELKIE OOPS!

Oto co napisał Stefanowski:

Kilka lat temu założyłem firmę konsultingową skupiającą się na doradztwie w zakresie fuzji i przejęć firm na całym świecie. Z każdym z tych klientów podpisuję umowę o zachowaniu poufności („NDA”), która chroni ich poufność – jest to szczególnie ważne w przypadku fuzji spółek publicznych, gdzie dostęp do informacji mógłby mieć wpływ na kurs akcji. 

Wszystkie moje zobowiązania traktuję bardzo poważnie – i pomimo wielokrotnych próśb ze strony prasy, do tej pory nie mogłem udzielić żadnych informacji. Jednak biorąc pod uwagę dzisiejszy poranny artykuł w CT Insider, poprosiłem mojego klienta o pozwolenie na rozszerzenie granic mojej umowy o zachowaniu poufności i udostępnienie większej ilości szczegółów. 

Praca konsultingowa, o której mowa w artykule, odnosi się do mojej pracy nad jedną z najważniejszych rozwijających się technologii mających na celu wyeliminowanie globalnego ocieplenia – zielonym wodorem. 

Firma Air Products, Inc. z siedzibą w Allentown w Pensylwanii połączyła siły z dwiema saudyjskimi firmami – ACWA Power i NEOM, aby zbudować największy na świecie ekologiczny zakład wodorowy. Elektrownia będzie zlokalizowana na Bliskim Wschodzie, ponieważ unikalne połączenie słońca w dzień i wiatru w nocy zapewnia najefektywniejsze warunki dla energii odnawialnej na świecie. Projekt ten został poparty na najwyższych szczeblach rządu Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym poparciem byłego senatora USA i specjalnego prezydenckiego wysłannika prezydenta Bidena ds. zmian klimatycznych, Johna Kerry'ego, który stwierdził: „Arabia Saudyjska zdefiniowała projekt [NEOM Green Hydrogen Company] o dużym zainteresowaniu, wielkich możliwościach. Teraz pozostaje go wdrożyć i zamierzamy współpracować z Arabią Saudyjską, aby upewnić się, że tak się stanie…. Jesteśmy w tym razem. Żaden naród nie jest w stanie rozwiązać problemu kryzysu klimatycznego. To fizycznie niemożliwe”.

Jedyne co może teraz zrobić Lamont i popierające go lewicowe media to napuścić na Stefanowskiego Republikanów bo maczał palce w projekt ochrony klimatu. (Ja też to robię, bo jeżdżę hybrydowym SUVem :) - PN.)